Sala weselna, która zagwarantuje Ci udaną imprezę?? 

Sprawdź ofertę dokładnie i wybierz najlepszą salę weselną

Organizacja wesela okazuje się wcale nie taką prostą sprawą. Załatwianie wszelkich formalności, zapraszanie gości, kamerzysta, fotograf, orkiestra… Ale najważniejszą rzeczą jest sala weselna. Od wyboru odpowiedniego miejsce zależy dobre (lub złe) samopoczucie Młodej Pary oraz weselnych gości.

Warto więc przyjrzeć się dokładnie możliwościom każdej z rozważanych sal, aby w tym wymarzonym dniu zapewnić sobie i gościom idealną atmosferę oraz fantastyczną zabawę do samego rana. Na co koniecznie zwrócić uwagę podczas planowania przyjęcia i wyborze odpowiedniej sali weselnej?

Lokalizacja sali weselnej to ważna rzecz

Po pierwsze - lokalizacja. Położenie sali weselnej jest bardzo istotne. Musi być w miarę blisko kościoła, w którym odbędzie się ceremonia, a także niedaleko miejsca zamieszkania większości z gości. Przemieszczanie się Pary Młodej, a także gości musi być łatwe, sprawne i szybkie. Niektórzy w celu usprawnienia transportu - przekazują swoim gościom mapki dojazdu, co jest zdecydowanie miłym zaskoczeniem dla każdego z nich.

Właściwie dobrana lokalizacja jest ważna jeszcze z jednego powodu. Na każdym weselu znajdzie się kilkoro gości z daleka, którzy potrzebować będą noclegu. I nie wszystkich uda się wydelegować do lokali mieszkalnych rodziców, czy wujostwa. W takim wypadku trzeba posiłkować się pobliskimi noclegowniami, dlatego dobrze, aby sala weselna oferowała miejsca do spania lub w jej pobliżu znajdował się hotel, motel lub pensjonat z wolnymi miejscami.

Przestrzeń do ucztowania, rozmów i tańca

Drugim ważnym aspektem przy wyborze sali jest przestrzeń, którą oferuje. Warto sprawdzić, czy na pewno pomieści tylu gości, ilu chcemy zaprosić. Czy pozostanie wystarczająco dużo wolnego miejsca na tańce? Jeśli ślub odbywa się w porach letnich, cudownie byłoby móc skorzystać z ogrodu i na świeżym powietrzu zatańczyć na cześć Państwa Młodych.

Dodatki w cenie

Trzecią i równie ważną sprawą są dodatki, jakie oferuje sala weselna. Aby uniknąć rozczarowań dobrze jest upewnić się, co dokładnie oferuje dane miejsce i na jakich zasadach. Sala weselna może mieć w cenie (lub za niewielką dopłatą) wynajęcie profesjonalnych dekoratorów - skorzystanie z nich zdecydowanie zaoszczędzi Twój cenny czas.

Warto dowiedzieć się też, czy istnieje możliwość ingerencji w układ stołów i innych mebli. Zmieniony, może bowiem lepiej dopasować się do Twojej koncepcji wesela i liczby gości. Pamiętaj, że przyda się także parking, który pomieści auta Twoich gości weselnych.

Formalności

Podczas planowania ślubu i wesela trzeba być przygotowanym na nieprzewidziane sytuacje, które będą wymagały na przykład przełożenia daty wydarzenia, co wiąże się z koniecznością anulowania rezerwacji lokalu weselnego . Dobrze, gdyby sala weselna, którą wybierzesz przewidywała taką możliwość.

Sala weselna hotelu Jakub Sobieski w Oławie jest miejscem, które pomoże zorganizować idealna uroczystość weselną. Wystarczy skontaktować się z nami i przedstawić wizję swojej wymarzonej imprezy, a także liczbę gości. Zaproponujemy najbardziej korzystną ofertę, gdyż zależy nam, aby wesele w naszych progach stało się najpiękniejszym wspomnieniem.